Blog elektro bicykel Rayvolt Cruiser

rayvolt cruiser elektrický bicykel

Blog elektro bicykel je venovaný vlajkovej lodi Rayvoltu Cruzer. Je to  ikonický retro bike od španielského výrobcu Rayvolt, ktorý sídli priamo v prímorskej Barcelóne. Jeho dizajn je ovplyvnený  motocyklovou érou,  60. rokov minulého storočia.

Klasický dizajn kombinovaný s inovatívnou technológiou od EIVA (Electronic Intelligent Vehicle Assistant) robí z práve z tohto bicykla nadčasový kúsok.

Výkonný elektrický motor o sile 250W    je úplne tichý, zatiaľ čo jeho palubný počítač umožňuje vodičovi upravovať úrovne výkonu a spotreby energie.

Zabudovaná GPS mapuje trasy a poskytuje pokyny, ktoré je možné uložiť pre ďalšie použitie. Po pripojení k 3G sieti. Modrená technológia  umožňuje ľuďom ľahko nájsť bicykel ľahko pomocou smartfónu.

elektrický bicykel displej
elektro bicykel pocitac

Systém  Pedal Assist System detekuje pohyb kľuky, odosiela informácie do motora v reálnom čase. Umožňuje mu reagovať proporcionálnym výkonom.

Existuje 6 úrovní pomoci od nulovej po maximálnu, ktorú je možné aktivovať z hlavnej obrazovky EIVA.

Vyššie veruzie tohto  elektrického  bicykla disponujú za príplatok RBS  elektronickým brzdovým a rekuperačným systémom.

Brzdové páky vysielajú dátový signál do ovládača motora, čím indukujú reverzný efekt premeny krútiaceho momentu na odpor v motore, čím opätovne využívajú zotrvačnosť motocykla na výrobu elektriny a dobíjanie batérií. Zjednodušene: brzdenie sa chová ako veľmi silné dynamo. Citlivosť RBS je možné  nastaviť z inteligentného počítača. Rayvolt Cruiser je tiež vybavený konvenčnými kotúčovými brzdami.

ebike-technické-parametre inteligentný pedálový asistent
batéria retro bicykel

Batérie pre Váš elektrický bicykel

Elektrické bicykle Rayvolt sú vybavené prémiovými batériami Samsung SDI Cell,   Poskytujú vyššie napätie ako väčšina 36V bicyklov.

Štandardné batérie sú vybavené 4 článkami paralelne, aby poskytovali  10,5 Ah .  V príplatkovej verzii je možno zakúpiť aj batériu  s  výkonom 15 Ah .

Retro elektrický bicykel Cruzer je moderná technológia v starok šate. Poskytne Vám zážitok z jazdy a vyčarí úsmev na tvári. Je skelým dopravným prostriedkom v dnešnej hustej mestskej doprave. Je však aj výborný partner na cestách a výletoch.  Môžete na ňom byť za pohoďáka ale aj za tvrdého rokera. Je to len na Vás.